ZMYWARKA NIE DOMYWA

ZMYWARKA NIE DOMYWA
Główny problem to przytkane spryskiwacze w zmywarce. Należy je wyciągnąć i wyjąć ciała obce na zewnątrz, wpychanie ich do środka nic nie da, bo podczas pracy zmywarki będą blokować otwory technologiczne i dzięki temu woda nie będzie trafiała do wszystkich zakamarków urządzenia i naczynia nie będą domywane. Ważna kwestia to czy zmywarka podgrzewa wodę, bo w zimnej nie będzie w stanie poprawnie pracować ale to było opisane przy „Zmywarka nie grzeje”. Kolejną sprawą to dbanie o poziom podstawowych detergentów takich jak sól i nabłyszczacz. Sól ma za zadanie regenerować złoże żywicy jonoaktywnej aby mogła ona skutecznie zmiękczać wodę. Mycie w twardej wodzie nie tylko powoli uszkadza zmywarkę ale osady głównie wapienne zostają na naczyniach co powoduje ich brzydki wygląd.
Nabłyszczacz ma za zadanie nie tylko nabłyszczać ale też i wysuszać naczynia. Kapsułki tak zwane 3w1 nigdy nie są dobrym „zamiennikiem” podstawowych detergentów gdyż taka kapsułka rozpuszcza się przez pewien czas i w pewnej temperaturze. Różne detergenty w niej zawarte albo za wcześnie albo za późno się aktywują, bo przecież są różne zmywarki i różne programy. Końcowy efekt będzie niestety zawsze gorszy niż gdyby użyć ich osobno. Jeśli chcesz uzyskać najlepszy efekt mycia zawsze wybieraj samodzielne uzupełnianie poszczególnych detergentów.

 

Uwaga! Kopiowanie tekstów bez zgody autora zabronione.
NIE PONOSIMY ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA SKUTKI ZWIĄZANE Z SAMODZIELNĄ PRÓBĄ NAPRAWY SPRZĘTU. PAMIĘTAJ W TYCH URZĄDZENIACH WYSTĘPUJE NAPIĘCIE SIECIOWE 230V, KTÓRE MOŻE DOPROWADZIĆ DO TRWAŁEGO KALECTWA LUB ŚMIERCI.

Dodaj komentarz