AGD Serwis Kraków

690-590-380
gallery/i-klucz-nastawny-angielski-200-mm-cv

Naprawa lodówek

Naprawiamy lodówki każdego typu, takie jak szronowe, bez szronowe i side by side każdej marki.

Lodówka słabo chłodzi lub wcale? Prawdopodobnie masz wyciek czynnika chłodzącego. Trwale naprawiamy nieszczelności układu chłodzenia wpuszczając do układu płynny uszczelniacz lub wymieniamy nieszczelny element na życzenie klienta. Jeśli Twój poprzedni serwis/serwisant tylko "dobija" czynnik chłodniczy i twierdzi, że nic więcej nie da się zrobić to albo on chce Cię naciągnąć albo idzie na łatwiznę, bo problem prędzej czy później powróci, skoro jest nieszczelność to nalezy ją najpierw usunąć. Bezsensowne "dobijanie" gazu to tylko marnotrastwo czynnika chłodzącego i pieniędzy klienta. 

Padłeś ofiarom serwisanta, który powiedział "nie opłaca się naprawiać", "nie da się" lub "to jest nienaprawialne"? Nie z nami... Naprawiamy wszystkie uszkodzenia w najniższych cenach w Krakowie. Co więcej, każda naprawa u nas objęta jest roczną gwarancją.

Naprawa Lodówek i Zamrażarek

gallery/agd serwis kraków 690590380 logo1

Jak prawidłowo zdiagnozować lodówkę?

 

Często zdarza się że klienci za wszelką cene chcą np. wymienić termostat, "no bo co innego jak nie to?" Postaram opisać tutaj jak prawidłowo zdiagnozować lodówkę. Opisywane lodówki to tradycyjne szronowe, czyli bez wentylatorów i grzałek samorozmrażających.

 

Sytuacja nr 1:

Lodówka cały czas pracuje, temperatura w zamrażarce ok (około -25 stopni), temperatura w chłodziarce dużo mniej niż zero (np. -7), do tego tworzy się "prostokąt z szronu", który coraz bardziej narasta. Skraplacz (wężownica z tyłu) ciepła po całości. Tutaj ewidentnie mamy do czynienia z uszkodzonym termostatem (nie wyłącza się).

 

Sytuacja nr 2:

Lodówka cały czas pracuje, temperatura w zamrażarce około -35 stopni, temperatura w chłodziarce - pokojowa lub bardzo słabo chłodzi. Skraplacz (wężownica z tyłu) ciepły, ale nie po całości. Ten przypadek to ubytek czynnika chłodniczego (gazu), lub przytkany układ. Trzeba osuszyć przepłukać i napełnić układ ponownie, a w przypadku nieszczelności - uszczelnić aby usterka nie powracała.

 

Sytuacja nr 3:

Lodówka (sprężarka) nie pracuje, świeci tylko światło. Co jakiś czas słychać klikanie z tyłu. Sprawdzamy najpierw przekaźnik (starter) sprężarki, kondensator rozruchowy (jeżeli jest) i na koniec uzwojenia sprężarki. Nie rzadko wszystko okazuje się pod miernikiem "sprawne", wtedy mamy do czynienia z mechanicznym zablokowaniem tłoka sprężarki poprzez zatarcie. Tylko wymiana sprężarki rozwiąże problem.

 

Sytuacja nr 4:

Lodówka (sprężarka) nie pracuje, świeci tylko światło i poza tym nic szczególnego się nie dzieje. Dostajemy się do termostatu i zwieramy chwilowo jego styki (6 i 4). Jeżeli lodówka zacznie pracować to mamy winowajcę, jeśli nie to szukamy czemu niedochodzi prąd do sprężarki. Wymiana termostatu to rzadka sprawa i nie traktuj tego jako pierwszorzędny lek na niedziałającą lodówkę.

 

Uwaga! strona w przebudowie